Ako pomôcť?

Podporte naše úsilie Vašimi 2% z dane, alebo finančným darom. Číslo účtu: 292 785 0835 / 1100
Za každú podporu Vám srdečne ďakujeme a radi Vás budeme informovať, kam sme Vaše financie konkrétne nasmerovali.


Beauty day pre mamičky

OZ Svetluška v spolupráci so salónom DNJ, známou vizážistkou Katkou Kmecovou a fotografom Olesom Chereskom pripravili pre mamičky zo sociálne znevýhodneneho prostredia, ktoré aj napriek svojej neľahkej situácii pomáhajú iným deň, ktorý patril iba im. Manikúra, pedikúra, kaderníčka, vizáž aj fotograf boli v ten deň k dispozícii iba pre nich.

Mikuláš v sociálnych zariadeniach

Svetluška o OZ Parasport v spolupráci s Tesco Kamenné námestie už niekoľko rokov organizujú Mikulášske prekvapenie pre deti aj dospelých v zariadeniach sociálnych služieb Betánia pre týrané matky s deťmi, Vstúpte - zariadenie pre mentálne postihnutých, ubytovni pre ľudí bez domova Resoty a mnohých ďalších.

Svetluška podporuje

Svetluška podporuje nadaného rómskeho študenta pedagogiky. Juraj E. pochádza z rómskej obce Hučín a žije vo veľmi skromných podmienkach. Napriek tomu sa rozhodol isť za svojim snom a študovať na VŠ Pedagogickej v Prešove. Už druhý rok pracuje v miestnej ZŠ ako asistent učiteľa a my sme nesmierne hrdý, že ho môžeme finančne podporovať v jeho vysokoškolskom študiu. Juri, držíme palce :))

Tábor pre sociálne slabšie deti

Aj tento rok zorganizovali dobrovoľnici z OZ Svetluška tábor pre sociálne slabšie deti, tentokrát z Oravy. 25 detí si užilo nádherne prostredie chatkového tábora Jakubovany, výlety do nádhernej prírody, návštevu termálneho kúpaliska Bešeňova a pri lúčení veru nechýbali ani slzičky… Všetkým, ktorí nám pomohli, zo srdca ĎAKUJEME!

Svetluška na Detskom trhu

OZ Svetluška sa stala patrónom krásnej akcie "Detský trh", ktorá sa konala v rámci detského workshopu "Kde bolo, tam bolo", ktorý organizovali šikovné dámy zo Secret Events. Na hlavnom námestí v Bratislave predávali svoje s láskou vyrobené vecičky dobrovolníci z chránených dielni Prima a Vstupte n.o., a pomáhala im pri tom hlavna "predavačka" Lucia Hablovičová.

Stacionár Svetielko v Prešove

Lucia Hablovičová, sa stala krstnou mamou denného stacionáru Svetielko v Prešove, kde sa rehabilitujú a trávia čas deti s mozgovýmy postihnutím. Deťom v stacionáre spríjemnil chvíle aj Marián Čekovský.